این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد پرشیا جی اف ایکس کاملا محفوظ می باشد

50 مثال عالی از عکاسی با نور دهی طولانی

50 مثال عالی از عکاسی با نور دهی طولانی
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/11/23 0 نظر

در این مقاله شما را تشویق میکنیم با دیدن تصاویر با ارزشی با موضوع نوردهی طولانی ، درک بهتر و روشن تری از این نوع عکاسی داشته باشید .

امروز برای همه ی طرفداران و کسانی که هنوز مطمئن نیستند ، شیفته ی عکاسی با نور دهی طولانی هستند یا نه ، 50 مثال در این مورد ارائه میدهیم .  سعی خواهیم کرد نور دهی طولانی را در موقعیت های مختلف از مناظر طبیعی ، چراغ های خیابان و مناظر دریایی گرفته تا آبشارها شرح دهیم و امیدواریم همه ی شما را تشویق کنیم تا عکاسی با نور دهی طولانی را امتحان کنید . به شرطی که با اصول عکاسی با نور دهی طولانی آشنا باشید ، لزوما نیاز به داشتن وسایل گران قیمت برای عکاسی با نور دهی طولانی ندارید . یک عکس ارزشی برابر هزاران کلمه دارد ، پس سخن را کوتاه کرده و مثال های فوق العاده  را در ادامه می خوانیم .

1- به دنبال شکوفه های گیلاس در Fukuoka باشید

عکسی فوق العاده از Takayuki Koike شما را تشویق خواهد کرد تا در فصل بهار که هنگام جوانه زدن شکوفه های گیلاس است به ژاپن رفته و از آن جا بازدید کنید .

2- رقاصه باله بوسیله ی عکاسی با نور دهی طولانی

عکاس اندونزیایی Andre Arment با استفاده از تکنیک نور دهی طولانی  منظره ای سحر آمیز خلق کرد و حتی  حرکاتی زیباتر از قبل از این رقص زیبا  ضبط کرد .

3- باslow shutter از چراغ های شهر هونگ کونگ لذت ببرید

تا بحال فکر کردید هونگ کونگ در تاریکی چه شکلی میشه ؟  Jesús M. García تکلیف را انجام داد و به طور قطع برای این کار سختش نمره الف گرفت.

4- هنگام بازدید از اسپانیا عکس هایی فوق العاده به گالری تان اضافه کنید

Carlos Javier Teruel Galvez با استفاده از تضاد بین افکت سبز وشیری موج های جزر ومدی در باریکای اسپانیا این فضای سحر آمیز را خلق کردند.

5- داخل تونل نور شوید

اصلا فتوشاپ نیست. Boro LRاین فانتزی قدرتمند را با استفاده از نور نئونی و فلاش به وجود آورد. باورنکردنیه ، درسته؟

6- نگاهی دزدکی از پشت پرده های آبی فنلاند

Keijo Savolainen عکاس خود آموخته منظره و ساکن فنلاند است. اگر گالری او را ببینید ، متوجه می شوید که هدف اصلی او نشان دادن سادگی مناظر در هر ساعتی از روز یا فصل است و در این کار خوب عمل کرده است .

نشان دادن سادگی مناظر در هر ساعتی از روز یا فصل است و در این کار خوب عمل کرده است .

7- مقاومت در برابر زمستان سرد

عکسی است که مطمئنا احساسات خیلی ها را برمی انگیزد . Mikael Sundberg نشان داد که زندگی در طبیعت بعضی مواقع چقدر می تواند دشوار باشد. به ما درسی مهم درباره زندگی می دهد که هرگز تسلیم نشویم ، حتی وقتی شرایط سخت است . تا به حال سعی کرده اید در عکاسی با نور دهی طولانی تان احساسات را ضبط کنید ؟ 

. Buona Notte -8، آمفی تئاتر

 Ewan Tupperنه تنها به ما نشان داد که رم چقدر عالی است ، بلکه با مزیت گرفتن از افکت دوگانه در عکاسی با نور دهی طولانی از چنین مکان تاریخی بدون این که مردم در نزدیکی آن جا باشند ، عکس گرفت. به ما رویکردی نشان داد که قبل از این دیده نشده بود و به همین دلیل نام او در لیست ماست .

9- بازی با آتش (فقط برای حرفه ای ها)

Tom Lacoste مثالی خوب از عکاسی با نور دهی طولانی بدون استفاده از فتوشاپ زد. تنها چیزی که نیاز دارید ، فردی حرفه است که به آتش بدمد .

10- کودک درون خود را آزاد کنید

امروز به جای استفاده از ماشین ، دوچرخه ی قدیمی تان را برداشته و وزش باد را در موهای تان حس کنید . Pörrö به ما نشان داد در پاییز دوچرخه سواری کردن در هوای آزاد چه حس خوبی دارد.

11- یک بلیط نمایش شعبده بازی می خواهید ؟

Zev، شعبده باز مورد علاقه مان ، از نیروهای مخصوصش استفاده کرد تا به ما نشان دهد جادو چه کار میکند.  ما را به سیاره ای دیگر می برد و ما را از حقیقت وجود داستان پریان شگفت زده میکند .

12- مسیر های نور در تقاطع توکیو

توکیو همیشه شهری چراغانی ، دارای معماری متقارن و مکانی الهام بخش برای خیلی از عکاسان بوده است . Shinichi Higashi منفعت خود را بدست آورد و رنگ های پر طراوت شهری را به سبک منحصر به فرد خودش به نمایش گذاشت. این عکس یادآور خوبی برای همه ی ماست تا به ترکیب هنری در عکاسی با نوردهی طولانی فکر کنیم . اغلب اوقات تصور نتیجه ی نهایی سخت است به همین دلیل است که دور اندیشی در عکاسی با نور دهی طولانی خیلی مهم است .

13- کنار رودخانه Vltava در Prague قدم بزنید

عکاس کروواتی Roberto Pavic، از بیشتر پل های معروف پراگ مثل پل Charles عکس گرفته . روبرتو تون سیاه وسفید را به جای تون رنگی برای عکس هایش برگزید و ما نیز کاملا از تصمیم اش حمایت می کنیم . عکاسی با نور دهی طولانی باعث حواس پرتی از فریم تان می شود . این اثر می تواند با استفاده از رنگ سیاه و سفید تقویت شود .

14- مسجد جامع

همه ی ما وقتی از هر نقطه ای تماشایی و معروف  در جهان بازدید می کنیم ، انتظارات بالایی داریم . وقتی به آن جا رسیدیم ، می خواهیم از آن جای عکسی بگیریم که کسی تا به حال نگرفته ،استرس مان بیشتر می شود  . این دقیقا همان چیزی است که Tiago Caramuru انجام داد . با استفاده از عکاسی با نوردهی طولانی ، او می توانست امواج روی آب را برای داشتن انعکاسی چشمگیر صاف کند .

15- گم شده در شلوغی شهر

عکاس آلمانی Frank Machalowski ، عکس هایش را در شهر شلوغ Salzburg گرفت . چیزی که کلکسیون او را متمایز کرده این است که او از یک دوربین آنالوگ استفاده می کند .

16- کالیفرنیا ، ما اومدیم

نویسنده ی این عکس می گوید که او در حقیقت به این خاطر به این مکان آمده چون که میخواسته از آتش بازی عکس بگیرد اما به خاطر مه نتوانسته . مجبور بوده در آن شرایط بد بهترین عکس ها را بگیرد و نتایج آن شگفت آور است . همه چیز طبق نقشه پیش نرفته است ، این طور نیست ؟

 Speicherstad-17در شب

غروب آفتاب در هامبورگ ، آلمان چنین است . عکاس با استعداد Arne Bornheim، علاقه ی حقیقی خودش ، سفر و عکاسی را همه در یک عکس ترکیب کرد .

18-متروی رنگی مونیخ

Joe Plasmatico به خاطر داشتن چشم هایی تیزبین برای قرینه سازی مشهور است. در این عکس ، رنگ ها نقش اصلی را بازی می کنند اما نور دهی طولانی دارای لمسی خاص است .

19- هر چه کمتر بهتر

مینیمال هایی عالی از Martin Rak  ، سادگی می تواند یک ابزار ترکیب قدرتمند باشد ، به بیننده اجازه می دهد وقتی در حال تمرکز بر سوژه هایی که برای نمایش انتخاب کرده اید ، هستند به تصوراتشان فکر کنند .

20- با من رویا پردازی کن

عکس راه شیری را از این عکاس دوست داریم . او وقتی داشته عکسی RAW مانند قانون یک سوم برای افق و خطوط پیش رو را می گرفته  از چندین ابزار ترکیب هنری عکاسی استفاده کرده است .

21 -در هوا عشق است ، عبارتی ادبی

عشق همیشه باید چنین حسی داشته باشد ،جدا از زمین ، درسته ؟  شاید زمان زیادی داشته است تا با این زوج دوست داشتنی این عکس های غیر معمول را بگیرد .

22- هرگز تمرکز را از دست نده

Nocturne برای خودش تخلصی برگزید ، نقاش نور ، و با آن خیلی موافقیم. عکس های شب او قطعا در دنیا بهترین است . او اسمی مخصوص به خودش برای عکاسی در شب اختراع کرده است . Noctography ، به معنای عکاسی شبانه اگر به عکاسی با نور دهی طولانی و در شب علاقه مندید قطعا باید به دنبال عکس های بیشتری از او باشید.

23- پل لندن

عکاس هلندی منظره ای فوق العاده از پل لندن در شب به ما داده است . بسیاری از عکاسان قبلا سعی کرده بودند همین منظره را ثبت کنند ، اما Vaans  هزاران مایل آن طرف تر رفت تا چیزی جدید نشان دهد .

24- سوار بر قایق در ونیز

ونیز همیشه در مورد عشق ، قایق سواری و دیدن میدان مارک معروف است .  Carmine Chiriacò ، از نور دهی طولانی به عنوان عاملی سرنوشت ساز برای این منظره شناخته شده استفاده کرد و مطمئنا این کار او احساسات ما را تحت تاثیر قرار داده است.  عکاسی با نور دهی طولانی به شما امکان ضبط احساسات را می دهد تا از آن به عنوان ابزاری برای داستان سرایی در عکاسی تان استفاده کنید .

25- پرواز در زمستان

عکاس بلژیکی Yvette Depaepe، این عکس را در امتداد کانالی در Hoeke روستایی نزدیک هلند در روزی زمستانی گرفته است . ماتی حرکت ( موشن بلور) ، چرخش افقی دوربین ، و عملیات سیاه و سفید منجر به ثبت احساسی می شود .

26-الماس زرد

هیچ چیز نمی تواند مانع غروب خورشید در ساحل Diamond (الماس ) در ایسلند شود . Victor Liuمی گوید تا بحال چنین قطعه الماس زرد بزرگی مانند این ، صیقل شده با آب طلایی و خالص ندیده بوده است. شامل شدن عناصر پیش زمینه می تواند وقتی نوردهی طولانی از دیگر عوامل حواس پرتی از فریم تان مراقبت می کند، ابزاری عالی برای ترکیب هنری باشد

27 - پریدن اسب

عکاس اسلوونیایی Milan Malovrh، علاقه ی حقیقی در خصوص  ثبت حرکات اسب را  مهم می داند . اگر چه اساسا از اسب ها عکس می گیرد ، هر کدام از عکس ها داستان خودش را دارد . این عکس به خصوص به خاطر قانون یک سوم استفاده از ترکیب ، قدرتمند تر است .

28دید تونلی

Joel (Julius) این عکس پر زرق وبرق و قدرتمند مونوکروم را به بیننده گانش تقدیم کرده است. او از فرمت مربع شکلی استفاده کرده است که واقعا ساختمان بناها  را بیشتر شرح می دهد . همان طور که می توانید ببینید ، داشتن نوردهی طولانی ابر ها را بلور کرده  و حتی خطوط حرکتی را که موجب افزودن تقارن به این عکس می شود را نشان داده است .

29 - خطوط زرد

عکاس آلمانی Adriano Saccio ، این منظره عالی را با گذاشتن رد نوری زرد رنگ  در جاده ای در دل شب خلق کرده است . نمی توانید چشم از جاده بردارید ، این طور نیست ؟ برای یادگیری در مورد قوانین  ترکیب خطوط راهنما  و خیلی چیز های دیگر این مقاله را بخوانید .

30 -در میان...

امروز در لیست مان یک عکس سیاه و سفید عالی دیگر داریم که Rasa Razaniene آن را گرفته است . نویسنده می گوید که همیشه رویای کار با آن هایی که کوچک هستند را داشته است و رویایش به حقیقت پیوسته . این شات خیلی از احساسات مثل خوشحالی ، امید و تفریح و بازی را ضبط می کند . آفرین  Rasa!

31-بالا رفتن از سطح

 David Oriasبه ما یک نور طلایی شگفت انگیز روی موجی ابریشم گونه و دلپذیر در کالیفرنیا داده است. می توانیم ساعت ها به رنگ های این موج خیره شویم ، شما چطور ؟

32- پاییز بهترین است

معمولا پاییز را با باران و هوای بدش می شناسیم اما عکاس ما Miles Morgan تا حدودی دید ما را عوض کرد . استفاده او از رنگ زرد و تون سبز برگ ها ، استفاده بسیار زیبا از عناصر پیش زمینه ، فوکوس و قانون یک سوم در این اثر واقعا با هم تناسب دارد .

33فرودگاه زوریخ

این عکس را عکاس روسی Sergei Ustinov گرفته بوده و چگونگی نوردهی طولانی بسیار عالی  آن چشم هر کس را فقط با نگاه کردن به عکس مجذوب تونل می کند . خطوط ، شکل و در واقع عمق فوق العاده

34شعر بهاری

عکاس یونانی Maria Kaimaki، ما را با چنین مفهوم هوشمندانه ای شگفت زده کرد . عنوان خودش گویای همه چیز است ، حقیقتا شعری بهاریست و می توانیم آن را هنگام تماشای آبشار گوش کنیم

35- نیویورک ، نیویورک

نیویورک ، سیب بزرگ ، جنگل بتنی و شهری که هیچ گاه نمی خوابد . Leif Løndal همه ی نام هایی که درعکس مربوط به نیویورک است را ضبط کرده.

36 چتر قرمز

Josh Adamski راهی خوب برای خلق سبک هنری نور دهی طولانی با تاثر قوی از چتری قرمز که توسط رنگ خاکستری روز احاطه شده ، پیدا کرده است.

37 -ارواح چیکاگو

عکاس بعدی ما Luke Strothman اهل چیکاگو است و عکاسی اش طلایی ! . نوردهی طولانی آسمان شب به جاذبه این توریست معروف دیدی متفاوت می دهد. موشن بلور ابرها و مردم  انرژی زیادی به این عکس داده است .

38 - پس از باران

به این رنگ ها خوب نگاه کنید ! در حال گرفتن تون هایی عالی و ارتعاشات شبانه از عکس Todd Hakala هستیم .

39 سنگ های ردکس آسمان قرمز

 Andi Campbell-Jonesاین عکس از غروب خورشید را در Welcombe Mouth گرفته است. تشکیل سنگی که منعکس کننده ی رنگ قرمز / نارنجی آسمان در ترکیب با نور دهی طولانی آلودگی دریا است دید خاصی از Devon   شمالی می دهد . استفاده ای عالی از خطوط راهنما ، قانون یک سوم ، و البته نور دهی طولانی .

40 - دور از شهر

خیلی دیدنی است . عالی بودن این عکس در کلمه نمی گنجد . استفاده از نور دهی طولانی آب را کاملا صاف کرده است . عملیات سیاه و سفید آب را شبیه کف ابر کرده است . اگر بهشت راه پله ای به زمین داشت ، شاید به این شکل بود . واقعا الهام بخش است

41 - وسوسه ای شیرین

ترکیبی تمیز و هوشمندانه از عکاس شهر نشین و اهل کبک  به نام Martin Cauchon همه ما محصول معمولی تلاش را دیده ایم . مارتین هوشمندانه فکر کرد و نور دهی طولانی را امتحان کرد . و نتیجه آن اشتها برانگیز است !

42 - نور زرد رنگ خیابان

 

تا به این جا راه های مختلف استفاده از نور های رنگی را در عکس های نور دهی طولانی دیدیم  ، اما این یکی جدای آن هاست . Shady S باید به خودش و سبک منحصر به فرد و عالی اش افتخار کند.

43 قلمروی من

 

Michał Mierzejewski به این عکس عنوان قلمروی من را داده است و آن را به عنوان ترکیبی Umbrian از خورشید ، عکاسی IR و نوشیدنی توصیف کرده است.

44  -سنگ Acadia

Remi Boucher از سنگ های فرسوده ی سنگ بستر کوه Desert در ایسلند عکس گرفت که داشتند با نیروی امواج و در گذر زمان تکان می خوردند. به واسطه ی چند وجهی های تیز ، قبل از بازگشت به بافت شن بعضی از آن ها به طور باور نکردنی کروی شدند .

 45- آتش مرا روشن کن

به علاوه می توانیم از تکنیک نور دهی طولانی برای عکاسی از مدل ها استفاده کنیم . Phlearn LLC از این علم عاقلانه استفاده کرد و این پرتره ی آزمایشی را فقط با استفاده از افشره خلق کرد. این عکس مطمئنا  موجب چکه کردن چشم های مان می شود !

46افسردگی بهاری

کمربند های تان را ببندید چون که می خواهیم به رومانی سفر کنیم فقط به خاطر عکس نفس گیری که  Phlearn LLCگ   رفته است . رنگ سبز نه تنها یاد آور بهار است بلکه چنان تازه است که انگار الان هوا بهاری است .

47اسکوگافوس ، ایسلند

خیلی اتفاق می افتد که کسی کمترین انتظار را داشته باشد . این ها کلماتی هستند که عکاس مان Eddie Lluisma عادت داشت در این لحظه سحر آمیز بگوید . مردم می گویند در آخر این رنگین کمان دیگی از طلا وجود دارد ، اما در این مورد عکاس طلا بوده است !

48 گمشده در مه

عکاس آلمانی داستانی برای گفتن دارد . در مه تنها ایستاده بود ، منتظر بود دیدش واضح شود . و واقعه رخ داد ، مه ساعت 1 بعد از نیمه شب ناپدید شد ، ماشینی  از سراشیبی مارپیچ وار آهسته نزدیک شد . خیلی وقت بود که آرزو داشت از مسیر های چراغانی مانند این در  Norway عکس بگیرد - و واقعا محقق شدن این آرزو در یکی از زیبا ترین و مشهور ترین جاده ها احساس خوبی به همراه داشت .

49 آتش بازی در آسمان تایلند

Prasit Utalert با عکس فوق العاده اش از آتش بازی در آسمان تایلند به ما حس بودن در جشن را داده است. ترکیب های هنری عالی و انعکاس حوض در این عکس

50 - من رو بچرخون

آخرین ولی نه کم اهمیت ترین ، عکاسی خود آموخته به نام Caryn Drexl عکسی گرفت و هر مرحله از پشت صحنه آن را شرح داد . چراغ هایی داشت که دور فریم پیچیده بود و دور آن آویزان بود و قبل از هر شاتی آن را می چرخاند

لطفا در انتشار مطالب اخلاق حرفه ای را رعایت کنید

 

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...