نکات ایمنی در رابطه با هلی کم (drone)

نکات ایمنی در رابطه با هلی کم (drone)
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/09/08 0 نظر 438 بازدید

در نظر گرفتن نکات ایمنی برای اطمینان از ایمنی خودتان و درون ( یا هلی کم ) حائز اهمیت است . برای آشنایی بیشتر با این نکات لطفا این مقاله را مطالعه کنید .

استفاده از هلی کم ( در ایران بیشتر به اسم هلیشات شناخته می شود )  برای عکاسی یا فیلم برداری نسبت به استفاده از DSLR   پیچیده تر است .

با توجه به این که وسیله ای بالای سرتان در حال پرواز است، در نظر گرفتن نکات ایمنی برای اطمینان از ایمنی خودتان و درون حائز اهمیت است . به علاوه ، لازم است اطمینان حاصل کنید که عموم مردم ، دیگر هواپیما ها ( هم سر نشین دار و هم بدون سر نشین ) در امان باشند .

بنابراین، قبل از این که با درونتان به دل آسمان بروید ، نکات ایمنی در خصوص هلی شات را مورد توجه قرار دهید .

مقررات را بررسی کنید

 

مقررات را در خصوص پرواز درون - Drone  بررسی کنید . مقررات شامل این موارد می شود :

  • باید در فاصله ی 400 پا یا کم تر از آن پرواز کنید .
  • باید نسبت به محدودیت ها و التزامات آگاه باشید . برای مثال ، درون ها نمی توانند در 5 مایلی فرودگاه به پرواز در آیند .
  • هرگز نزدیک دیگر هواپیما ها یا برفراز گروهی از مردم درون را به پرواز در نیاورید .
  • درون ها بر فراز استادیوم ها ، مسابقات ورزشی یا در اقدامات اضطراری نمی توانند پرواز کنند .
  • درون در پارک های ملی نمی توانند پرواز کنند .

 

مراقب موانع باشید

شاید ویدئو های YouTube  که در مورد برخورد درون ها با درختان یا ساختمان هاست را دیده باشید . بنابراین ، نیازی به گفتن نیست که مراقب موانع بودن در زمان به پرواز درآمدن هلی شات اهمیت زیادی دارد .

اما نکته ی مهم در مورد درون ها – مثل  DJI – این است که آن ها در واقع می توانند به شما کمک کنند از موانع دوری کنید .

به عنوان مثال ، تکنولوژی Flight Autonomy DJI  را در نظر بگیرید . به درون ها این امکان را می دهد که موانع را از ارتفاع 49 پا تشخیص بدهند . ( مثل Mavic Pro  که در بالا نشان داده شده است ) به این معنا که می توانید تا 22 مایل در ساعت پرواز کنید . با دانستن این که درون به صورت اتوماتیک اشیا را در مسیر پرواز می بیند و از برخورد به آن خودداری می کند .

تکنولوژی Flight Autonomy ، از جمله Mavic Pro   هم به درون ها کمک می کند تا دقیق تر حرکت کنند ، این ویژگی ای است که موقع پرواز در فضای بسته و باز به آسانی قابل استفاده است ! هم چنین می تواند درون را دقیقا در همان جایی که آن را به پرواز درآورده اید ، بنشانید .

با چنین تکنولوژی هوشمندی می توانید ایمن تر پرواز کنید که هم از خودتان و هم از بقیه محافظت می کند ، از آسیب جلوگیری می کند . از درون در برابر هرگونه تکان ناگهانی و ضربه محافظت می کند .

بعضی مواقع ، برای گرفتن شات ترکینگ (رد یابی) از یک سوژه  ، نگه داشتن درون در مسیری مستقیم و در حالتی ثابت می تواند سخت باشد .

بعلاوه ، این امر می تواند برای اپراتورها که ممکن است تصادفا درونشان به چیزی برخورد کند ، مشکلاتی ایجاد کند . اما با درون های DJI  ،  Active Track  به شما اجازه می دهد به درون فرمان بدهید چه کسی یا چه چیزی را ردیابی کنید و خودش روی بقیه ی موارد مانور می دهد .

این امر به این معناست که می توانید سوژه تان را از جلو یا پشت دنبال کنید . دور سوژه را در حالی که حرکت می کند ، مدور کنید ، در طول مسیر سوژه پرواز کنید و حتی دوربین درون را هم در حالی که به همه جا پرواز می کند ، فرمان دهید . درون ها می توانند هدف ثابتی داشته باشند . عکس بالا را با درون که سوژه را  دنبال می کند ، ثبت کرده اند .

به عبارت دیگر ، با این دست از تکنولوژی ها ، پرواز درون ها هیچ گاه چنین ایمن نبوده اند .

 

کمی تمرین کنید

 

همانطور که یادگیری جزئیات دوربین های قدیمی زمان بر بوده ، مهارت در پرواز درون هم به زمان نیاز دارد . بهترین راه برای یادگیری ، تمرین پرواز در فضای باز است که موجب دید وسیعی برای مسیر پروازتان می شود . از ساختمان ها ، درختان ، خطوط جریان برق و دیگر موانع ( حتی اگر درون DJI  دارید که می تواند چنین چیز هایی را شناسایی و از برخورد با آن خودداری کند ) دوری کنید .

منطقه ای مسطح باز و وسیع خارج از مناطق شلوغ برای رسیدن به گرای مورد نظرتان به عنوان اپراتور درون ، مناسب است .

این امر به شما اجازه می دهد ، تمرین پرواز کنید ، رد یابی کنید و بیشتر با کنترل ها در موقعیتی راحت تر آشنا شوید . هم چنین مراقب باشید به کنترل آب وهوا قبل از پرواز عادت کنید و برای مثال ، باد های شدید می تواند باتری درون را سریع تر از حالت عادی خالی کند .

باران ، برف و دیگر موارد می تواند به طور آشکاری اثر منفی بر عملکرد درون داشته باشد . اگر چه ، بعضی درون ها ، مثل DJI Inspire 2  که در بالا مشاهده می کنید ، با سیستم خود گرمایشی برای مقابله با اثراتی که آب وهوای سرد به درون می گذارد ، مجهز شده است .

مطالب پایانی

در آخر ، ایمنی درون با برنامه ریزی ، آماده سازی و حضور ذهن ممکن است . وقتی درون تان را بر میدارید ، با خواندن راهنمای آن ، سیستم درون را یاد بگیرید . زمانی را برای تمرین و پرواز درون اختصاص دهید ، و درون را با خواندن مقررات پرواز درون در منطقه تان آماده کنید . 

هرچه بیشتر با درون جدید تان آشنا شوید و زمان بیشتری صرف آماده شدن برای اپراتور درون بودن بکنید ، بیشتر در امان خواهید بود.

لطفا در انتشار مطالب اخلاق حرفه ای را رعایت کنید

 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

مطالب مرتبط

تبلیغات

 

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...