این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد پرشیا جی اف ایکس کاملا محفوظ می باشد

نمایش عکس های غیر اصولی، خوب یا بد؟

نمایش عکس های غیر اصولی، خوب یا بد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/11/29 0 نظر

شاید انتشار عکس هایی که غیراصولی به نظر میرسند در وبلاگتان کمی ترسناک باشد ولی ما در این مقاله شما را با دنیای جدیدی آشنا خواهیم کرد که علاوه بر غلبه بر ترستان باعث بهبود کیفیت عکس هایتان در آینده می شود ... از ورود به این دنیای جدید لذت ببرید....

1- بازدیدکنندگان کارهایتان تحسینتان می کنند و آن را نشانه ی صداقت میدانند

یکی از وبلاگ های مورد علاقه ی من متعلق به عکاس کانادایی دیوید دو چمین است. مطالب با ارزشی دارد و عکس هایش الهام بخشند و چیزهایی از آن یاد می گیرم که به حرفه عکاسی ام کمک می کند. این دقیقا همان چیزی نیست که ما از یک فتوبلاگ می خواهیم؟ قطعا، اما فکر می کنم چیزی که بیشتر خواننده ها را جذب می کند صداقت اوست. او از ته دل صحبت میکند و عکس های بد و اشتباهاتش را پنهان نمی کند. ما به افکار، احساسات، امیدها و آرزوهایش دست می یابیم.

به این نوشه از دیوید که یکی از بلاگ های جدیدش است نگاهی بیاندازید.

باور ندارم که در زندگی رازی نهفته است. زندگی به معنای زندگی کردن است، نه کشف کردن.  فکر می کنم خودمان به زندگی معنا می بخشیم. همدلی ها، روش زندگی ، عشق و مواجهه با  سختی های زمانه و سرنوشت.... چیزی است که به زندگی معنا می بخشد.

این یک تعبیر صادقانه درباره زندگی، شادی و فرآیند خلقت است. خواننده احساس می کند زمانی را که صرف خواندن کرده بیهوده تلف نکرده است.

تمرکزم بر روی نمای جالب سنگها بوده و پل را کامل در قاب نیاورده ام. عکس از: ارین فیتزگیبون

 

2- تعمق درباره ی عکسهای غیر اصولی به پیشرفت شما به عنوان یک عکاس کمک می کند

اینگونه وبلاگ ها طبیعتا مجبور می کنند که به درونیات توجه کنیم. صحبت درباره ی این عکس ها به ما امکان می دهد که شیوه ی کارمان را تحلیل و بررسی کنیم.  به علاوه اجازه می دهد که به عقب بازگردیم و کارهایی که باعث شده این عکس ها را بگیریم  بررسی کنیم. چرا برای عکاسی آن زاویه را انتخاب کردیم؟ چگونه می توانیم ترکیب بندی مان را اصلاح کنیم؟ هدف من از  گرفتن این عکس چه بوده و چرا به هدف ام دست نیافتم؟ همه ی اینها به ما کمک می کنند که عکاسان بهتری شویم.

این عکس واقعا زیباست اما زاویه ی انتخاب شده تاثیر بصری ایجاد نکرده است. عکس از: ارین فیتزگیبون

 

3- انعکاس اشتباهات و رهایی از یکنواختی ها

همه ی ما در این نقطه بوده ایم. سعی نکرده ایم کار متفاوتی انجام دهیم. همیشه خواسته اید الهام بخش و تاثیر گزار باشید و به این خاطر با خود کشمکش داشته اید.  بی فایده است. لحظه ها را دریاب و مبارزه کن. درباره ی  لحظات کشمکش و مبارزه و این که چرا از عکس هایتان ناراضی هستید به طور  مداوم بنویسید. ریشه یابی کنید. چه چیزی شما را عقب نگه می دارد؟ فوتوبلاگ، کار به درد بخوری است. از این کار استفاده کنید و با موقعیت های سخت مقابله کنید. از نشان دادن ضعف خود نترسید. مخاطبانتان این کار را تحسین می کنند و حتی می توانند در مبارزه شما را یاری دهند. دیگران را نیز دعوت کنید تا تجربیاتشان را به اشتراک بگذارند و بگویند چگونه بر این مشکلات پیروز شدند. از آنها بپرسید اگر جای شما بودند چه می کردند. ما همه انسانیم، این روش خوبی است تا از میان خوانندگان وبلاگتان همراهان صمیمی و وفاداری پیدا کنید.

اشتراک عکس های غیر اصولی شما را از  بند قواعد دست و پاگیر عکاسی می رهاند.

4- مخاطبان شما را تحسین می کنند تا تشویق شوید

ریسک پذیر بودن و به اشتراک گذاشتن عکس های غیر اصولی، هویت مجازی* شما را به عنوان یک انسان انتقاد پذیر، تعریف می کند. به خوانندگان نشان می دهد که حتی هنرمندان درجه یک هم جایز الخطا اند. این مسئله می تواند برای خوانندگان وبلاگ جذاب باشد و به علاوه الهام بخش دیگران است تا باموانع و مشکلات روبرو شوند . عکس های غیر اصولی تان را وبلاگ کنید اما راه های اصلاح و رشد خود در این حرفه را نیز ضمیمه کنید. منفی بافی اصلا فکر خوبی نیست اما شناخت نکات منفی و پشت سر گذاشتن آنها دیگران را نیز تشویق به همین کار می کند. همه ی اینها نشان از بلوغ فکری است. اشتباهات واقعا اشتباه نیستند آنها فرصت هایی برای یادگیری اند؛ و زمانی که به طرز فکر مثبت دست یابیم می توانیم به عنوان یک عکاس، بهتر عمل کنیم. بسیاری از حرفه ای ها اشتباهات را راهی برای حرکت به جلو می بینند. نگاهی به لینک زیر بیاندازید در اینجا لیزا بلتنی نمونه هایی از عکس های غیر اصولی اش را نشان می دهد و درباره ی این که از هرکدام چه چیزی یاد گرفته صحبت می کند. 

من شکست نخوردم  بلکه دهها راه پیدا کردم که به درد نمی خورد. توماس ادیسون

در این عکس چیزی نیست جز وجود بیش از حد نور!

 

5- وبلاگ این عکس ها، معرف شما به عنوان یک مربی است

وبلاگ کردن این عکس ها به یادگیری دیگران کمک می کند. در این باره صحبت کنید که کجا اشتباه کرده اید، راه حل ها را بررسی کنید و  همیشه در هر موقعیت به دنبال نکات مثبت باشید و آنها را پیدا کنید.  کم کم دیگران به چشم یک مربی به شما نگاه می کنند.آنها توانایی شما برای غلبه به مشکلات را می بینند و آن را نشانه ای از مهارت و دانش شما می دانند.
  ممکن است عده ای باشند که شما را به خاطر انتشار این عکس ها سرزنش کنند اما بیشتر افراد  این حسن نیت شما را تحسین می کنند و توصیه های شما را به خاطر می سپارند.

این عکس به اندازه ی کافی عمق میدان ندارد. عکس از: ارین فیتزگیبون

 

6- این کار از شما عکاسی با مهارت می سازد

اجازه دهید دیگران هم با مشکلاتی که در عکاسی با آن مواجه هستید آشنا شوند. همه ی عکس ها راحت گرفته نمی شوند. هنرمندان با استعداد واقعی می توانند به مشکلات و موانع غلبه کنند و حتی مواقعی که شرایط محیطی خیلی ایده ال نیست، عکس های فوق العاده ای بگیرند. به مخاطبان تان عکس هایی را نشان دهید که در آن از یک موقعیت نامناسب، بهترین استفاده را کرده اید.

7- اشتراک گذاری این عکسها بر ای خوانندگان تنوع بخش و جالب اند

صفحه ای که همیشه نشان دهنده ی عکس های باور نکردنی شما باشند خیلی سریع خسته کننده می شود. این گونه وبلاگ شبیه جلسه ی خودنمایی می شود. گاهی اوقات باید خود نمایی کرد اما مردم خیلی زود از این یکنواختی زده می شوند. آنها به دنبال شگفتی اند. در هر زمان چیزهای متفاوتی را به نمایش بگذارید. اشتیاقشان را با محتویات پربار افزایش دهید. کیفیت را بالا ببرید نه کمیت را. در این باره فکر کنید. برای خواندن پست هایی مثل این عنوان "15 تا از بهترین مناظر عکاسی2016" چقدر وقت می گذارید. شاید عکس ها را 5 دقیقه نگاه کنید و بعد رد  شوید. ویدیوی وبلاگ سین تاکر را ببینید. می توانید چیز های بسیار زیادی درباره ی عکاسی از ویدئو های پر محتوایی مثل این یاد بگیرید و سپس لیستی 10 تایی از  بهترین هایش را فراهم کنید.

8-به ترس خود غلبه کرده و عکس های غیر اصولیتان را منتشر کنید

انتشار عکس های غیر اصولی برای اولین بار شاید اعصاب خرد کن باشد. با این وجود این کار، شما را انتقاد پذیر می کند. کسانی هستند  که کارتان را نقد کنند. کسانی هستند که به شدت به شما هجوم بیاورند و چیز هایی مثل این که "از تو انتظار نمیرفت "را بگویند. ساده ترین پاسخ به چنین نقد هایی یک جمله است: "حق با تواِ ! نباید این کار رو می کردم پیش اومد..... اشتباه کردم." توانایی پذیرفتن اشتباهات، اطمینان شما به توانایی هایتان را می رساند. مقابله ی شما با چنین موانعی نشان دهنده ی استحکام شما است و به کارهای خلاقانه ی شما اعتبار بیشتری می بخشد.

توجه شما را به گفته ی یکی از مربیانم جلب می کنم. اون فوق العادس..... بعضی ها به احتمال زیاد او را می شناسید و طرفدارش هستید. عکاس نیست. اون حتی یک انسان واقعی هم نیست، اما فکر می کنم خیلی ها از حرف های او سود برده اند. شانست رو امتحان کن، اشتباه کن، و همه چیز رو به هم بریز.

اگر تا به حال کارتون سفر های علمی را دیده باشید این نوشته را در ک می کنید. ممنونم خانم فریزل. شما الهام بخش نسلی از ریسک پذیران، دانش آموزان، اکتشاف کنندگان  و به خصوص من که یک عکاس متعهد و وفادارم، بوده اید.

در این مقاله یکی از کار های موفق ام را به اشتراک میگذارم. این عکس در نمایشگاه انتاریو سوسیاتی کانادا پذیرفته شد. عکس از: ارین فیتزگیبون

 

راحت باشید و عکس های غیر اصولی خود را به اشتراک بگذارید. درباره ی این که کجای کارتان غلط است یا چه کار متفاوتی انجام داده اید صحبت کنید یا خیلی راحت بخواهید که از شما انتقاد کنند. تنها این کار است که از شما یک عکاس می سازد.

 

فوتو بلاگ*: وب‌نوشت همراه با عکس یا فوتوبلاگ یا فتوبلاگ نوعی وب‌نوشت (وبلاگ) است که هر یادداشت آن را یک عکس تشکیل می‌دهد که معمولاً توسط صاحب وب‌نوشت عکسی گرفته شده و گاه توضیحی کوتاه در مورد عکس به آن ضمیمه شده‌است.

Online personal  هویت مجازی*:

 

لطفا در انتشار مطالب اخلاق حرفه ای را رعایت کنید

 

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...