این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد پرشیا جی اف ایکس کاملا محفوظ می باشد

نکاتی هوشمندانه برای عکاسی با نوردهی بالا

نکاتی هوشمندانه برای عکاسی با نوردهی بالا
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/08/22 0 نظر

اگر به عکاسی در فضای باز یا شب علاقه مندید ، دانستن این که چطور با نور دهی طولانی عکاسی کنید ، کمک بزرگی خواهد بود

به محض این که فهمیدید عکاسی با نور دهی طولانی چه شگفتی هایی برای عکس های تان می تواند به ارمغان بیاورد ، بعد ها از خودتان برای وقت گذاشتن و یاد گیری آن تشکر خواهید کرد .

عکاسی با نور دهی طولانی تکنیکی است که نتایج بسیار خوب و حالت های بسیار چشمگیری را ارائه می دهد . حتی وقتی شب عکس بگیرید ، می توانید عکس  هایی با جزئیات و نوری بسیار زیبا خلق کنید . این تکنیک ، در عکاسی از طبیعت بیشترین کاربرد را دارد . اگر چه ، تسلط بر این تکنیک آسان نیست و به آموزش و تمرین زیادی نیاز دارد ، عکاسی با نوردهی طولانی ، نیاز به هیچ گونه مهارت یا دستورالعمل پیچیده ای ندارد . همه ی آن چیزی که نیاز دارید یک سه پایه ی قابل اتکا و یک دوربین خوب است که بتواند به مدت طولانی نور دهی کند .

می توانید به کارگاهی رسمی بروید ، اما از آن جایی که نیاز به هیچ مهارت خاصی ندارد ، خود آموزی بهترین گزینه است چرا که می توانید سرعت یادگیری را خودتان کنترل کنید . به علاوه ، نکاتی وجود دارند که با دنبال کردن آن ها می توانید از درستی انجام کارتان اطمینان کسب کنید .

نکاتی در خصوص عکاسی با نور دهی طولانی

برای شروع ، در این جا نکاتی هوشمندانه وجود دارد که باید آن را دنبال کرده و به ذهن بسپارید . این نکات تضمین نمی کند که شما در زمینه عکاسی با نور دهی بالا مهارت کامل کسب کنید ، اما به شما کمک می کند تا کارها را به نحو احسنت انجام دهید . به شما کمک می کند تا شروعی درست ، در خصوص تمرین نور دهی طولانی داشته باشید . همه ی این نکات را دنبال کنید تا وقتی خطایی کردید یا عکس همانی نبود که انتظار داشتید ، متعجب نشوید .

Long-Exposure-Photography

از هرگونه لرزش اجتناب کنید 

اطمینان حاصل کنید که دوربین و سه پایه تان روی یک سطح متعادل و ثابت هستند . حتی بعضی عکاسان چیزی سنگین روی سه پایه می گذارند ( مثل کیسه های شن ) تا به وزن آن اضافه کنند . وزن اضافی ، باعث استحکام دوربین و سه پایه می شود . به علاوه ی وزن اضافی ، اگر از شاتر ریموت استفاده  کنید ، نیازی نیست تا به صورت دستی شاتر را بفشارید . فشار دادن شاتر می تواند موجب لرزش شود . می توانید با استفاده از تاخیر شاتر (حداقل 2ثانیه ) از لرزش مشهود در عکس ها جلوگیری کنید ، اما استفاده از ریموت هنوز هم بهترین گزینه عملی است .

 

به تغییرات آب و هوا هم فکر کنید 

چند روز قبل از عکاسی ، هر چه می توانید اطلاعات در مورد آب و هوا جمع کنید . راه هایی را برای چک کردن آب و هوا پیدا کنید ، مخصوصا اگر چند روزی باشد که هوا بارانی است یا در فصلی هستید که باران می بارد . وقتی آسمان ابری است یا بارندگی سنگین است ، برای عکاسی برنامه ریزی نکنید . اما به پیش بینی در مورد وضعیت آب و هوا توجه کنید چون که ممکن است به دقیقه یا ساعت نکشیده ، هوا تغییر کند .

پیشنهاد می کنم از Accu Weather (وب سایت یا اپلیکیشن ) استفاده کنید . می تواند تا 90 روز آینده را پیش بینی کند . Accu Weather می تواند بر اساس ساعت تغییرات جوی را گزارش دهد. هم چنین می تواند احتمال ریزش باران ( برحسب درصد ) ، برف و میزان تراکم ابر ها را پیش بینی کند . چند روز قبل از عکاسی ، بازدیدی از محل داشته باشید وبا آن آشنا شوید . به شما ایده هایی در مورد چگونگی عکاسی و این که چه عکس هایی بگیرید ، می دهد . بعلاوه ، بازدید چشمی به شما فرصت بررسی ایده تان به علاوه ی تعیین این که آیا محل برای آن چه شما می  خواهید به آن دست پیدا کنید ، مناسب است یا خیر ، می دهد .

Long-Exposure-Photography

تجسم کنید و عکس تان را بسازید 

به اطراف محل عکاسی توجه کنید و سعی کنید تجسم کنید چطور می توانند در عکس ثبت شوند.

این امر مهمی است ، چرا که نیاز دارید راهی برای گسترش صحنه یا محلی برای عکاسی با نور دهی طولانی پیدا کنید . ضروری است که به همه ی عکس توجه کنید ، نه فقط آن جایی که در مرکز توجه شماست .

فوکوس را ببندید و به دنبال درزها باشید 

اطمینان حاصل کنید که عکس تان به خوبی گرفته شده است . تمرکز تان بر سوژه را از دست ندهید . می توانید به صورت دستی فوکوس را ببندید یا اگر روی حالت فوکوس خودکار هستید از دکمه ی شاتر استفاده کنید . اطمینان پیدا کنید کمی دکمه را فشارمی دهید ( نه کاملا) تا به فوکوس دلخواه دست پیدا کنید . نسبت به درزها توجه داشته باشید . اگر درزی روی منظره یاب دوربین وجود دارد ( یا هر جای دیگر ) ، لازم است آن را ببندید . برای انجام این کار لازم است با خودتان یک نوار سیاه رنگ و یا چیزی تیره رنگ که بتوانید از آن برای پوشاندن درز ها استفاده کنید ، داشته باشید . یا اگر بند یا کاور عدسی ( منظور لاستیک های سیاه رنگ است ) داشتید ، از آن استفاده کنید . 

Long-Exposure-Photography

به نور توجه کنید

 فرقی نمی کند شما در روز عکاسی کنید یا شب ، مهم این است که به نور توجه کنید . آیا هیچ گونه نور محصوری وجود دارد ؟  اگر در شب عکاسی کنم چقدر نور وجود دارد ؟ از چه منبع دست ساز بشر می توانم استفاده کنم ؟ پرسیدن این سوالات به شما در تعیین این که چقدر نور برای اصلاح مورد نیاز است و از کدام یک باید استفاده شود ، کمک می کند .

Long-Exposure-Photography

چندین عکس به صورت آزمایشی بگیرید 

وقتی تنظیمات برقرار شد مستقیما سراغ عکاسی نروید ، بلکه مدت زمانی را به تمرین یا عکاسی به صورت آزمایشی اختصاص دهید . فراموش نکنید دوربین تان را با تنظیم کردن آن روی  M  (راهنما ) یا A/AVحالت ( اولویت دهانه دیافراگم ) آماده کنید . مقدار دهانه دیافراگم هم باید به طور مناسبی تنظیم شود . از نتایج تان یادداشت برداری کنید .

فیلتر های ND  را انتخاب کرده و اضافه کنید 

طبق نتایجی که به دست آورده اید یک فیلترND  اضافه کنید . به یاد داشته باشید ، استفاده از یک فیلتر ND  قوی (مانند : 8 تا 10 استاپ ) به شما امکان دیدن منظره به صورت زنده را نمی دهد. جای هیچ نگرانی نیست ، چرا که دوربین همه چیز را به جای شما می بیند . به یاد داشته باشید – شاتر را به حد کافی برای ثبت اطلاعات از منظره باز نگه داشته اید .

Long-Exposure-Photography

عکس بگیرید 

قبل از فشردن دکمه اطمینان حاصل کنید ، تنظیمات را بهB  یا Bulb در حالت عکس برداری تغییر داده اید . این امر به شما کمک خواهد کرد که شاتر را به مدت بیشتر از 60 ثانیه یا هر چه قدر می خواهید ، باز نگه دارید . اگر چه اطمینان یابید که دیگر تنظیمات تغییر نکرده باشند . وقتی شروع به گرفتن عکس کردید ، آن چه را که از تمرین های تان نتیجه گرفتید ، به یاد آورید. مثل هر چیز دیگری ، می توانید در زمینه عکاسی با نور دهی طولانی تسلط پیدا کنید . اگر تمرین کنید . تمرین ، تمرین و تمرین کنید و عکس هایی زیبا بگیرید .

Long-Exposure-Photography

 

لطفا در انتشار مطالب اخلاق حرفه ای را رعایت کنید

 

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...