این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد پرشیا جی اف ایکس کاملا محفوظ می باشد

روش هایی برای ثبت عکس پرتره ( قسمت دوم)

روش هایی برای ثبت عکس پرتره  ( قسمت دوم)
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/13 0 نظر

هنر عکاسی تا حد زیادی به کمال رسیده  است و خلق آثاری که توجه را به خود جلب کند نیازمند خلاقیت و نگاهیست متفاوت تر از دیگران. در ادامه این مقاله چند راه را برای خلق پرتره های متفاوت به شما معرفی می کنیم.

در ادامه مقاله روش هایی برای ثبت پرتره های خارق العاده، شما را با چند روش دیگر آشنا میکنیم . با ما همراه باشید .

غیر منتظره عکاسی کنید

گاهی وقتی به مدل ژست می دهیم حس عکس کمی غیر طبیعی می شود. بعضی از افراد ذاتا با ژست گرفتن راحت نیستند. در این موقعیت از عکاسی غیر منتظره یه همان روش candid استفاده کنید.

از سوژه هایتان در حال کار، در کنار خانواده یا در حال انجام فعالیتی که دوست دارند عکاسی کنید. این کار باعث می شود در عکسها راحتتر به نظر برسند و تصویر نهایی ویژه ای با حسی طبیعی به دست بیاورید.

برای این کار حتی می توانید از لنزهای تله تر برای عکاسی یواشکی استفاده کنید تا سوژه ها متوجه شما و عکاسیتان نشوند.

این نوع عکاسی به صورت ویژه برای کودکان کارایی دارد.

 

یک عنصر اضافی به عکس وارد کنید

با اضافه کردن یک المان یا عنصر اضافی یک نقطه تمرکز جدید به عکس اضافه کرده و عکس خود را ارتقاء دهید.

این روش ممکن است ریسک پرتی حواس از سوژه اصلی را بالا ببرد اما اگر خوب این تکنیک را به کار ببرید می توانید به عکس خود داستان جالبی اضافه کرده و به عکس و سوژه ی خود عمق بیشتری ببخشید. عمقی که بدون آن عنصر اضافه ممکن نیست.

 

قسمت اول مقاله : روش هایی برای ثبت پرتره های خوب 

 

بخشی از سوژه را محو یا تیره کنید

ایده ی زوم کردن بر روی یکی از بخشهای بدن سوژه برای محو یا حذف کردن صورت یا بدن سوژه است. می توانید این کار را با لباس، پارچه، اجسام مختلف، دست خود سوژه یا حتی حذف کردن بخش های دیگر از کادر انجام دهید.

با این کار بخشی از عکاسی را به قدرت تخیل بیننده ی خود سپرده اید و البته بر روی بخش های از بدن سوژه تمرکز کرده اید که هر یک داستان خاصی را بیان می کنند.

یک سری عکس بگیرید

دوربین خود را بر روی حالت عکاسی پیاپی قرار داده و در زمان عکاسی با یک بار فشردن دکمه ی شاتر بیش از یک عکس بگیرید. با این کار یک سری از عکس را ایجاد می کنید که وقتی در کنار هم قرار گیرند جذابیتی بیش از یک عکس تکی خواهند داشت.

این تکنیک زمان عکاسی از کودکان بسیار مفید است اما می توان برای هر گونه سوژه ی متحرکی که وضعیت خود را دائما تغییر می دهد نیز کاربرد دارد.

امیدواریم از این مقاله لذت برده و آن را به کار گیرید. به یاد داشته باشید که خلاقیت حد و مرزی ندارد و با تمرین، پشتکار و نگاه خارج از قوانین تعریف شده، همه می توانند آثار هنری بدیع و موفقی را خلق کنند

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...